تبلیغات
باز تابش امسال - شیخ ابراهیم زکزاکی ؛ رهبری که باعث گرویدن میلیون‌ها آفریقایی به مکتب اهل بیت(ع) شد
 
باز تابش امسال
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : mah sal
نویسندگان
نظرسنجی
نظر خود را در مورد این وبلاگ بنویسید
خراسان - مورخ یکشنبه 1393/11/26
دومین راهپیمایی بزرگ جهان برای «روز قدس» را در نیجریه برگزار کردیم

اشاره: بی تردید تبلیغ و ترویج اندیشه های امام خمینی(ره) و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، در اقصی نقاط جهان، به ویژه در آفریقا، نیازمند استقامت، تدبیر و مدیریتی کارآمد است. دشمنان انقلاب اسلامی همواره از گسترش و توسعه یافتن آرمان های آن در میان ملت های محروم و مستضعف هراسیده اند. با این حال، اراده پولادین رادمردانی در نقاط مختلف جهان، هر روز بر تعداد علاقه مندان به آرمان های انقلاب اسلامی می افزاید. «شیخ ابراهیم زکزاکی»، یکی از مبارزانی است که با همت و تلاش بی وقفه اش، نقشی بزرگ در گسترش اندیشه های حضرت امام(ره) در غرب آفریقا و به ویژه، در کشور نیجریه داشته است. او به عنوان رهبر شیعیان نیجریه طی نزدیک به چهار دهه فعالیت در این کشور، میلیون ها نفر از مردم نیجریه را با انقلاب اسلامی و مکتب  اهل بیت(ع) آشنا کرده است. شنیدن و خواندن دیدگاه های «شیخ ابراهیم زکزاکی» فرصتی مغتنم برای آگاهی از شرایط دشوار شیعیان نیجریه و تأثیر انقلاب اسلامی در غرب آفریقاست. آن چه در پی می آید، مشروح سخنرانی «شیخ ابراهیم زکزاکی» در نشستی در مسجد «المنتظر(عج)» مشهد است که پنجشنبه شب گذشته، به همت «مؤسسه فرهنگی مذهبی راه حق» برگزار شد.

غرب حتی نتوانست انقلاب را محدود کند

غرب و به ویژه آمریکا، طی بیش از سه دهه گذشته تمام تلاش خود را برای جلوگیری از رشد و نفوذ انقلاب اسلامی به کار گرفته است. غربی ها، زمانی که انقلاب اسلامی در شُرُف پیروزی بود نیز کوشیدند راه را بر موفقیت آن سد کنند؛ اما نتوانستند. آن ها از تمام توان و ابزارهایشان استفاده کردند، کودتا و جنگ به راه انداختند، شاید بتوانند این حرکت بزرگ و جهانی را متوقف کنند. گمان غربی ها این بود که انقلاب اسلامی ایران، مشابه همان انقلاب هایی  است که در اقصی نقاط جهان، با حیله ها و ترفندهای استکبار جهانی نابود شده یا به انحراف کشیده شده است. باطل بودن این گمان خیلی زود برای غرب آشکار شد. آن ها نتوانستند به اهداف شوم خود برسند. غرب وقتی که دید از نابودی و به انحراف کشیدن انقلاب اسلامی عاجز است، کوشید آن را در مرزهای ایران محدود کند و اجازه ندهد تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی در جهان و به خصوص در سایر کشورهای اسلامی منتشر شود؛ اما به خواست خداوند، تاکنون نتوانسته اند به این هدف خود برسند. با وجود همه فشارها و محدودیت ها، انقلاب اسلامی با رسالت جهانی اش، امروز در سراسر دنیا نفوذ قابل توجهی پیدا کرده است و با اقتدار به راهش ادامه می دهد.

امام (ره) باورهای مردم را تغییر داد

زمانی که امام خمینی(ره) به فرانسه عزیمت کردند، من در دانشگاه نیجریه، دانشجو بودم. در آن موقع مبارزه ایدئولوژیکِ سختی میان جوانانِ مسلمانِ انقلابی و طرفداران اندیشه های کمونیستی جریان داشت. بسیاری از محرومان و مظلومان دنیا، به خصوص در آفریقا، گمان می کردند اگر کمونیسم بر دنیا مسلط شود، همه مشکلات حل خواهد شد. بسیاری از جبهه های آزادیبخش آفریقا، که گرایش های مارکسیستی داشتند، به مردم القاء کرده بودند که ناجی آن ها هستند و آمده اند تا آن ها را از زیر یوغ استعمار نجات دهند. این گروه ها با همین تبلیغات گسترده، بسیاری از جوانان را به سوی مارکسیسم سوق داده بودند. این جریان ادامه داشت تا این که نهضت امام خمینی(ره) پدیدار شد و همه معادلات مارکسیست ها را به هم ریخت. امام(ره) با قدرت ایمان و منطق الهی خود در برابر نظام سرمایه داری نیز ایستاد و آن را به چالش کشید. کمونیست ها، که مدعی مقابله با سرمایه داری بودند و دیدگاه های خود را یگانه مسیری می دانستند که می توان با آن بر سرمایه داری غلبه کرد، جرأت انجام چنین حرکتی را نداشتند، اما امام خمینی(ره) جانانه ایستادگی کردند و سرمایه داری را به عقب راندند. رویکرد ایشان در معرفی اسلام به عنوان آیین نجات بخش همه مستضعفان جهان، دیدگاه مردم نسبت به این دین الهی را دگرگون کرد. عرضه اسلام انقلابی، که تا آن روز حتی عموم مسلمانان آشنایی چندانی با آن نداشتند، هنر این مرد الهی بود. در آن زمان کمونیست ها دین را تریاک توده ها معرفی می کردند یا می گفتند دین به عنوان سلاحی در دست سرمایه داری، برای حکومت بر توده های مستضعف جامعه است. در برابر این ادعا، تنها شخصیتی که دین را با مختصات انقلابی معرفی کرد و نشان داد اسلام می تواند هدایت کننده ملت های در بند برای رهایی از ظلم ستمگران باشد، حضرت امام(ره) بود. در پرتو همین تلاش ها بود که دیدگاه ها و باورهای مردم به شکلی بنیادین تغییر کرد. حقیقت این است که ما پیش از انقلاب تحت تأثیر اندیشه های افرادی مانند «حسن البناء» و «ابوالاعلی مودودی» بودیم، اما جاذبه اندیشه های امام(ره)، تمام آن دیدگاه ها را تحت تأثیر قرار داد و بر آن ها فائق آمد.

خاطره ای ماندگار از حضور در ایران

من این افتخار را داشتم که 35 سال پیش، در نخستین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، به ایران بیایم و در جشن های آن شرکت کنم. در آن سفر دیداری با حضرت امام(ره) داشتم. وقتی به نیجریه برگشتم، همه مشتاق بودند که بدانند از انقلاب اسلامی و شخصیت امام(ره) چه دیده ام؛ واقعاً شور و شوق عجیبی حاکم بود. برخی از دانشجویان، 12 کیلومتر راه را پیاده طی کرده بودند تا سخنان مرا بشنوند. سالن اجتماعات دانشگاه مالامال از جمعیت بود. تعدادی از دانشجویان که نتوانسته بودند به داخل راه پیدا کنند و صدای من هم به آن ها نمی رسید، شیشه های سالن را شکستند تا سخنان مرا بهتر بشنوند، اما من آن روز فقط اشک می ریختم. باور کنید نمی دانستم چگونه چیزی را که دیده و دریافته  بودم به جوانان مشتاق عرضه کنم. یکی از دوستانم به من گفت، حال که نمی توانی آن چه را که درک کردی یک جا بیان کنی، آن را در سینه ات حفظ کن و به تدریج در اختیار ما بگذار. این چنین بود که حرکت ما در نیجریه آغاز شد.

دشواری های راه

فعالیت تبلیغی ما در نیجریه، در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی، با جذب ده ها نفر شروع شد؛ طی دهه 80 به صدها هزار نفر رسید و امروز میلیون ها نفر در نیجریه پیرو مکتب اهل بیت(ع) هستند. با این حال، رسیدن به این موفقیت به سادگی میسر نشد. اشاره کردم که دشمنان انقلاب اسلامی نمی خواهند انقلاب از محدوده مرزهای ایران فراتر رود. دشمنان انقلاب اسلامی بارها کوشیدند حرکت ما را متوقف کنند، اما نتوانستند. از سال 1981 تا 1989 میلادی، سه بار به زندان افتادم؛ مجموعاً 7 سال زندانی ام کردند. با این حال نتوانستند برای جلوگیری از گسترش اندیشه های انقلاب اسلامی در نیجریه کاری از پیش ببرند. این بود که خانه های دوست داران اهل بیت(ع) را ویران کردند. آنها گمان می کردند کوتاه می آییم، اما گمانی باطل بود. ما همچنان بر اعتقاداتمان پابرجا ماندیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید باشکوه ترین راهپیمایی روز قدس، پس از ایران، در نیجریه برگزار می شود. میلیون ها نفر در این راهپیمایی، که در سی شهر نیجریه برگزار می شود، شرکت می کنند.

این حضور گسترده، در سال های اخیر، حساسیت دشمنان ما را برانگیخته است. آن ها بی رحمانه به صفوف به هم فشرده راهپیمایانی که با دهان روزه فریاد آزادی قدس را سر می دهند، هجوم می  آورند. عُمّال دولت نیجریه که طی 16 سال گذشته 8 نفر را به شهادت رسانده بودند، امسال در هجوم بی سابقه خود 34 نفر از راهپیمایان روزه دار را به خاک و خون کشیدند و حدود 150 نفر را به شدت زخمی کردند. واقعیت این است که دشمنان انقلاب اسلامی، از گسترش آن می ترسند و می خواهند با چنین جنایاتی ما را وادار به تسلیم کنند، اما مردم ما، مانند ملت قهرمان ایران، می دانند که پیروزی، بدون مقاومت و از خود گذشتگی به دست نمی آید. ما به برکت دعای شما و ایمان به راهمان پایداری خواهیم کرد و به امید خدا، شاهد برقراری یک جمهوری اسلامی دیگر در نیجریه خواهیم بود.

مهم ترین نکات

امام(ره) با قدرت ایمان و منطق الهی خود در برابر نظام سرمایه داری نیز ایستادند و آن را به چالش کشیدند.

تنها شخصیتی که دین را با مختصات انقلابی معرفی کرد و نشان داد اسلام می تواند هدایت کننده ملت های در بند برای رهایی از ظلم ستمگران باشد، حضرت امام(ره) بود.

باشکوه ترین راهپیمایی روز قدس، پس از ایران، در نیجریه برگزار می شود. میلیون ها نفر در این راهپیمایی، که در سی شهر نیجریه برگزار می شود، شرکت می کنند.

عُمّال دولت نیجریه که طی 16 سال گذشته 8 نفر را به شهادت رسانده بودند، امسال در هجوم بی سابقه خود 34 نفر از راهپیمایان روزه دار را به خاک و خون کشیدند و حدود 150 نفر را به شدت زخمی کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 16 آبان 1396 05:49 ب.ظ
سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس 09033052928.
شماره عابربانک ملی(6037997213792667 )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم.
جمعه 13 مرداد 1396 02:27 ب.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything.
But just imagine if you added some great visuals or videos to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with pics and videos, this blog could undeniably be one of the greatest in its niche.
Awesome blog!
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:35 ق.ظ
Great items from you, man. I have keep in mind your stuff prior to and you are simply extremely wonderful.
I really like what you have received here, certainly like
what you are stating and the best way by which you are saying it.
You make it enjoyable and you continue to care for to stay it
sensible. I can not wait to learn far more from you.
This is really a great website.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 10:39 ق.ظ
I don't even know how I finished up right here, however I
assumed this put up was great. I do not recognise who you
are however certainly you're going to a well-known blogger for those who aren't already.
Cheers!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:08 ق.ظ
Hi! I've been reading your weblog for a long time now and finally got
the bravery to go ahead and give you a shout out from Atascocita Texas!
Just wanted to say keep up the fantastic work!
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:51 ق.ظ
It's very simple to find out any topic on net as compared
to books, as I found this piece of writing at this
web site.
جمعه 18 فروردین 1396 10:52 ب.ظ
Hi there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing
very good results. If you know of any please share. Thanks!
سه شنبه 13 مرداد 1394 11:04 ق.ظ
سلام
ممنون از مطلب خوبتون
اگر مشه از ورزش و سرگرمی هم مطلب
بزارید و به سایت ما هم سر بزنید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :