تبلیغات
باز تابش امسال - فواید خواندن قرآن
 
باز تابش امسال
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : mah sal
نویسندگان
نظرسنجی
نظر خود را در مورد این وبلاگ بنویسید1- خداوند، به قرائت كننده قرآن،پاداشی بزرگ خواهد داد. پیامبر اكرم فرمود: هر كس برای رضای خدا و آگاهی عمیق در دین، قرآن بخواند، ثواب ملائكه و انبیا و رسولان را خواهد داشت.

2-بالا رفتن مقام و درجه قاری در بهشت:«حفص می‌گوید: از امام كاظم شنیدم كه میفرمود:درجات بهشت به اندازه آیات قرآن است.به قاری گفته میشود: بخوان و [در مراتب بهشت] بالا برو. سپس می‌خواند و مقامش بالا میرود»
3- امیخته شدن قرآن با گوشت و خون قاری:امام صادق ( علیه السّلام) فرمود: « هر جوان مومنی كه قران بخواند، قرآن با گوشت و خونش آمیخته خواهد شد.»
4- صفای دل: پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: بدون شك این دلها زنگار میگیرد؛همچنانكه آهن زنگ میزند عرض شد:صیقل آن چیست؟فرمود به قرائت قران.
5- اتسجابت دعا: امام باقر (علیه السّلام) فرمود: « دعا را هنگام چهار چیز غنیمت بشمارید : قرائت قرآن و.... »
6- نورانی شدن خانه: پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) فرمود :«انه هایتان را با تلاوت قرآن نورانی كنید و...»
7- افزایش بركت خانه: امام صادق ( علیه السلام) از امیر مومنان علی چنین نقل میكند:« خانه‌ای كه در آن قرآن تلاوت و یادی از خدا شود بركتش زیاد شده ملائكه در انجا حاضر می‌شوند و شیاطین را دور می‌كنند»
8-بهترین عبادت:پیامبر (صلّی الله علیه و آله)فرمود:« بهترنی عبادت امت من، تلاوت قران است».
9- بخشش گناهان،نوشته شدن حسنه و پاك شدن گناهان.
10- تخفیف عذاب از پدر و مادر : امام صادق ( علیه السّلام) می‌فرماید: « هر كس قرآن را تلاوت كند چشمانش روشنایی یابد و از پد ر و مادرش عذاب كم می‌شود هر چند كافر باشند.»
11- باروری ایمان
12- روشنایی چشمان پیامبر اكرم( صلّی الله علیه و اله) می‌فرماید: چشم درد داشتم به جبرئیل شكایت كردم گفت پیوسته به قرآن نگاه كن

---------------               ------------------              -----------------                --------------

با اتصال تجهیزات پزشکی بر روی جمجمه تعدادی غیرمسلمان که برخی از آنها از بیماری‌های روانی در رنج بودند، پس از گذشت مدتی از تلاوت قرآن، دستگاه‌های روان‌سنجی که به مغز آنها متصل بود نشان از کاهش فشارهای روانی بر روی این افراد داشت.

به گزارش ابنا، در یک تحقیق علمی در امریکا که روز گذشته منتشر شد، ثابت گردید که تلاوت قرآن اثری شگرف بر حالت مزاجی فرد دارد و نقش عمده ای در کاهش مشکلات و بیماریهای روانی ایفا می‌کند.

در یک تحقیق علمی که بر روی اثرات خواندن قرآن بر روح و روان انسان از سوی یکی از دانشگاه‌های امریکا به انجام رسید، ثابت شد که تلاوت قرآن کریم می تواند بر کاهش استرس و اضطراب تاثیر داشته باشد.

در این رابطه «دکتر رجب عبدالکریم بریسالی» روانپزشک و استاد دانشگاه در ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه با روزنامه "عکاظ" چاپ عربستان سعودی تصریح کرد: «در تحقیقی که بر روی تعدادی از غیرعرب‌زبانان آمریکایی صورت گرفت،  تلاوت آیاتی از کلام الله مجید برای آنان، موجب نتایج عجیبی بر سلامتی آنان شد».

وی افزود: «با اتصال تجهیزات پزشکی بر روی جمجمه این افراد که بعضا از بیماری‌های روانی در رنج بودند، پس از گذشت مدتی از تلاوت قرآن، دستگاه‌های روان‌سنجی که به مغز آنها متصل بود نشان از کاهش فشارهای روانی بر روی این افراد داشت. ضمن اینكه هیچ کدام از آنها نیز مسلمان نبودند». 

این روانپزشک در ادامه گفت: «این تاثیر ناگهانی و کاهش یکباره مشکلات در این افراد، نتیجه جالبی بود که در نظیر آن را در هیچیک از درمان‌های روانی نمی‌توان یافت».

وی با اشاره به آیه شریفه "ألا بذكر الله تطمئن القلوب" تأکید کرد: «با تکمیل تحقیقات در این زمینه می‌توان به جرأت گفت شنیدن قرآن تاثیری شگرف و مستقیم بر کاهش استرس‌ها و بیماری‌های روانی دارد».صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :